Arel Üniversitemiz

ArelPro Nedir?

ArelPro Nedir?

Arel Pro: Üniversite ve İş Dünyasını Buluşturan Eğitim Modeli

Öğrencilerimiz 3. ve 4. Sınıfa geldiklerinde kendi alanlarında mesleki yetkinliklerini geliştirebilecekleri dersleri sektör profesyonellerinden alırlar. Böylece mentorlarla bir araya gelme, ortak projeler üretme şansı yakalarlar.

İş dünyasını kampüse taşıyan ArelPro , öğrencilerimizin şirketlerde gerçek iş dünyası deneyimlemelerine olanak sağlar.

Arel-Pro, akademisyenler ile sektör profesyonellerinin ortak dizayn ettiği yenilikçi ve gerçekçi eğitim modelidir.

Şirketlerde farklı departmanlarda düzenlenen atölye çalışmaları, şirket gezileri, kısa ve uzun dönemli stajlar ArelPro eğitim anlayışının tamamlayıcı unsurlarıdır.

Bu sistemle mezun olan her bir öğrencimiz, okul sıralarında mesleki deneyim kazanırken aynı zamanda iş dünyası network’üne de katılmış olur.

ArelPro Amacı

 Markalı Dersler

ArelPro eğitim anlayışında her fakülte ve bölümden öğrencilerimizin sektörde iş bulmalarını kolaylaştıracak doncanım ve yetkinliği kazanmasını hedefliyoruz. Sektörün ihtiyacı olan iş gücünün yetiştirilmesi konusunda akademisyenler ve profesyoneller bir araya gelerek markalı ders dizayn ederler. Bu dersleri alan öğrenciler mesleki yetkinlik kazanarak iş dünyasında tercih edilme avantajı elde ederler. İş dünyasında işe başladıktan sonra öğrenebilecekleri sektörel bilgi ve iş yapış şekillerini ders programlarında yer aslan markalı derslerle okul sıralarındayken edinirler.

Atölye Çalışmaları

Arelpro anlayışının tamamlayıcı unsuru atölye çalışmalarında öğrenciler, kendi alanlarındaki profesyonellerle bir araya gelerek bir günlük çalışma yapma şansı yakalarlar. Atölye çalışmalarında mentorluk ama, briefe göre proje hazırlama, mesleki yetkinlik kazanma gibi uygulamalar yapılır.

  • Mentor Buluşmaları


    Öğrencilerimizin mesleki gelişimlerine yön veren en önemli etkenlerden birinin mentor buluşmaları olduğuna inanıyoruz. Öğrencilik döneminde farklı uzmanlık alanlarına sahip meslek profesyonelleriyle bir araya gelme şansı yakalayan öğrencilerimiz, mesleki gelişimlerine daha okul sıralarındayken yön verebiliyor. İş dünyasına kolayca adapte olabilen mezunlar yetiştirme hedefimiz doğrultusunda nitelikli mezunlar veriyoruz. Arelpro Mentor buluşmalarımızı kampüsümüzde veya mentorlarımızın ofislerinde gerçekleştiriyoruz. Ayrıca mentorlarımızın koçluğunda öğrencilerimizin uzun dönemli projeler yapmasını destekliyoruz.